
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect Switch |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 18 mT Trip, 2 mT Release |
Stock: 1440
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17290
Ext.Price$0.17290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17290 | $0.17290 |
| 10 | $0.16220 | $1.62200 |
| 50 | $0.15216 | $7.60800 |
| 100 | $0.14256 | $14.25600 |
| 500 | $0.13357 | $66.78500 |
| 1000 | $0.12678 | $126.78000 |
| 3000 | $0.12034 | $361.02000 |
| 5000 | $0.11740 | $587.00000 |
